Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Vinca herbacea Waldst. et Kit.

Order: Gentianales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Apocynaceae (naherice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zimzeleni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Vinca (pavenka (Hr), Nikolić, T., 201912707, pavenka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zimozelenka (Hr), Šulek, B., 18791256, zimzelen (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Descriptiones et Icones Plantarum Rariorum Hungariae 1: 8, pl. 9. 1802. (Descr. Icon. Pl. Hung.)

Taxon author(s) 1. Franz de Paula Adam von,Franz de Paula Adam von Waldstein,Waldstein-Wartemburg2. Pál(Paul) Kitaibel

Synonyms: Vinca mixta Velen., sinonim (s), Fl. Bulg. (1891) 646, in add. , Vinca pumila E. D. Clarke, sinonim (s), Travels Eur. Asia & Africa iv. 555.

Common names: zeljasta pavenka (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.