Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Dactylorhiza incarnata (L.) Soó

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Dactylorhiza (kukavica (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Nom. Nov. Gen. Dactylorhiza: 3 (1962)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Károly Rezsö,Károly Rezsö Soó von Bere,Soó

Synonyms: Dactylorchis incarnata (L.) Verm., sinonim (s), Stud. Dactylorch. 1947. , Orchis angustifolia Wimm. et Graebn., sinonim (s), Fl. Siles. 2(1): 252. 1829 , Orchis impudica Crantz, sinonim (s), Stirp. Austr. Fasc., ed. 2, 6. 1769. , Orchis incarnata L., bazionim (baz.), Fl. Suec., ed. 2. 1755. , Orchis incarnata L. var. incarnata, sinonim (s) , Orchis lanceata A. Dietr., sinonim (s), Fl. Boruss. 1833. , Orchis latifolia var. incarnata (L.) Coss. & Germ., sinonim (s), Fl. Descr. Anal. Paris , ed. 2. 1861. , Orchis mixta var. incantata (L.) Retz., sinonim (s), Fl. Scand. Prodr. 1779. , Orchis strictifolia Opiz, sinonim (s), Seznam. 1852.

Common names: kukuljičasta kukavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kukuljičasti kaćun (Hr), Domac, R., 19944, Fleischfarbenes Knabenkraut (De), Wisskirchen, Rolf; Haeupler, H., 19985437, Early Marsh Orchid (En), Grey-Wilson, C.; Blamey, M., 19957399, mesnordeča prstasta kukavica (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.