Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Aconitum lycoctonum L.

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Ranunculaceae (zubnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žabnjaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, žabnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Aconitum (jedić (Hr), Nikolić, T., 201912707, jedić (Hr), Domac, R., 19944, klobučac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 532 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Aconitum altissimum Mill., sinonim (s), Gard. Dict., ed. 8. n. 2. 1768 [16 Apr 1768]

Common names: vučji jedić (Hr), Nikolić, T., 201912707, omik (Hr), Šulek, B., 18791256, smrt pesja (Hr), Šulek, B., 18791256, vuči koren (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.