Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Aconitum lycoctonum L. ssp. vulparia (Rchb.) Nyman

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Ranunculaceae (zubnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žabnjaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, žabnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Aconitum (jedić (Hr), Nikolić, T., 201912707, jedić (Hr), Domac, R., 19944, klobučac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Concp., Suppl. 2 :13 (1889)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Aconitum arctophonum Rchb., sinonim (s), III. Sp. Acon. Gen.: t.57 (1825) , Aconitum croaticum Degen et Gáyer, inclusive (incl.), Magyar Bot. Lapok v. 232 (1906); vi. 293. , Aconitum luparia Rchb., sinonim (s), III. Sp. Acon. Gen.: t.58 (1825) , Aconitum velebiticum Degen ex Gayer, sinonim (s), Magyar Bot. Lapok v. 233 (1906); vi. 294. , Aconitum vulparia Rchb. ex Spreng., bazionim (baz.), Syst. Veg., ed. 16: 620 (1825) , Aconitum vulparia Reichenb., sinonim (s), Uebers. Aconitum 70. 1819 , Aconitum vulparia ssp. penninum (Ser.) Gáyer, sinonim (s), Hegi, III. Fl. Mitt.-Eur. 3: 505 (1911) , Aconitum vulparia ssp. puberulum (Ser.) Gáyer, sinonim (s), Hegi, III. Fl. Mitt.-Eur. 3: 505 (1911)

Common names: klobučac oštrobridi (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žuti jedić (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.