Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Dactylorhiza maculata (L.) Soó

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Dactylorhiza (kukavica (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Nom. Nov. Gen. Dactylorhiza 5 (1962)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Károly Rezsö,Károly Rezsö Soó von Bere,Soó

Synonyms: Dactylorchis maculata (L.) Verm., sinonim (s), Stud. Dactylorch. 1947. , Dactylorhiza maculata (L.) Soó s. s., sinonim (s), Nom. Nov. Gen. Dactylorhiza: 7. 1962 , Orchis basilica Klinge, sinonim (s) , Orchis maculata L., bazionim (baz.), Nyman], Sp. Pl. 1753. , Orchis maculatus var typicus Asch. et Graebn., sinonim (s)

Common names: pjegava kukavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, križac (Hr), Šulek, B., 18791256, križni koren (Hr), Šulek, B., 18791256, krstenica (Hr), Šulek, B., 18791256, krstoruka (Hr), Šulek, B., 18791256, krstova ruka (Hr), Šulek, B., 18791256, krstova šaka (Hr), Šulek, B., 18791256, kukavičji vez (Hr), Šulek, B., 18791256, kukovično perje (Hr), Šulek, B., 18791256, pjegavi kaćun (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.