Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Aconitum napellus L.

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Ranunculaceae (zubnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žabnjaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, žabnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Aconitum (jedić (Hr), Nikolić, T., 201912707, jedić (Hr), Domac, R., 19944, klobučac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 532 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Aconitum firmum Rchb., sinonim (s), Uebers. Acon. 20.

Common names: modri jedić (Hr), Nikolić, T., 201912707, čemer vučji (Hr), Šulek, B., 18791256, dragoljub (Hr), Šulek, B., 18791256, jedić (Hr), Hirc, D., 1907666, klobučac repnasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, klobučić (Hr), Kušan, F., 19562137, krupiš (Hr), Šulek, B., 18791256, kupris (Hr), Šulek, B., 18791256, lisjak (Hr), Šulek, B., 18791256, modri jedić (Hr), Domac, R., 19944, modri jelić (Hr), Šafar, J., 19467745, nalep (Hr), Šulek, B., 18791256, nalip (Hr), Šulek, B., 18791256, volina (Hr), Šulek, B., 18791256, vučji čemer (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.