Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Dactylorhiza majalis (Rchb.) P. F. Hunt et Summerh.

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Dactylorhiza (kukavica (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Watsonia 6: 130 (1965)

Taxon author(s) 1. (Heinrich Gottlieb) Ludwig Reichenbach2. Peter Francis Hunt3. Victor Samuel Summerhayes

Synonyms: Dactylorchis latifolia (L.) Rothm. ssp. latifolia, sinonim (s) , Dactylorchis majalis (Rchb.) Verm., sinonim (s), Stud. Dactylorch. 1947. , Dactylorhiza comosa ssp. majalis (Rchb.) P. D. Sell, sinonim (s), Sell & Murrell, Fl. Great Britain & Ireland 5: 365. 1996 , Dactylorhiza fistulosa Baumann et Künkele, sinonim (s), Mitt. Arbeitskreis Heimische Orchid. Baden-Württemberg 15: 456 (1983) , Dactylorhiza latifolia (L.) Soó, pro-parte sinonim (pp.), Nom. Nov. Gen. Dactylorhiza: 4. 1962 , Dactylorhiza latifolia (L.) Soó, sinonim (s), Nom. Nov. Gen. Dactylorhiza: 4. 1962 , Dactylorhiza majalis ssp. majalis, sinonim (s) , Orchis comosa Scop., sinonim (s), Fl. Carniol., ed. 2, 2: 198. 1772 , Orchis divaricata Rich. ex Loisel., sinonim (s), Fl. Gall. 2. 1807. , Orchis fistulosa Moench, nomen illegitimum (n. illeg.), Methodus. 1794. , Orchis latifolia L., nomen ambiguum (n. ambig.), Nyman], Sp. Pl. 1753. , Orchis latifolia var. majalis (Rchb.) Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur. 1882. , Orchis majalis Rchb., sinonim (s), Iconogr. Bot. Pl. Crit. 6(2). 1828.

Common names: širokolisna kukavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, širokolisni kaćun (Hr), Domac, R., 19944, Breitblättriges Knabenkraut (De), Wisskirchen, Rolf; Haeupler, H., 19985437, Broad-leaved Marsh Orchid (En), Grey-Wilson, C.; Blamey, M., 19957399, majska prstasta kukavica (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.