Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Dactylorhiza traunsteineri (Saut. ex Rchb.) Soó

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Dactylorhiza (kukavica (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Nom. Nov. Gen. Dactylorhiza 5 (1962)

Taxon author(s) 1. Anton Eleutherius Sauter2. (Heinrich Gottlieb) Ludwig Reichenbach3. Károly Rezsö,Károly Rezsö Soó von Bere,Soó

Synonyms: Dactylorchis traunsteineri (Saut. ex Rchb.) Verm., sinonim (s), Stud. Dactylorch. 1947. , Dactylorchis traunsteinerioides (Pugsley) Verm., sinonim (s), Stud. Dactyl.: 66 (1947) , Dactylorhiza majalis ssp. traunsteineri (Rchb.) H. Sund., sinonim (s), Europ. Medit. Orchid., ed. 3: 40. 1980 , Dactylorhiza majalis ssp. traunsteineri (Saut. ex Rchb.) H. Sund., sinonim (s), Europ. Medit. Orchid., ed. 3: 40. 1980 , Dactylorhiza traunsteineri (Saut. ex Rchb.) Soó s. l. p. p., pro-parte sinonim (pp.), Nom. Nov. Gen. Dactylorhiza: 5. 1962 , Dactylorhiza traunsteineri ssp. traunsteineri, sinonim (s) , Dactylorhiza traunsteinerioides (Pugsley) Landwehr, sinonim (s), Orchideén 37: 79 (1975) , Dacytylorhiza francis-drucei (Wilm.) Aver., sinonim (s), Bot. Zurn. (Moscow et Leningrad) 69: 875 (1984) , Orchis angustifolia Loisel. ex Rchb., sinonim (s), Iconogr. Bot. Pl. Crit. 9. 1831. , Orchis incarnata var. traunsteineri (Saut. ex Rchb.) Parl., sinonim (s), Fl. Ital. 3. 1860. , Orchis latifolia var. traunsteineri (Saut. ex Rchb.) Godr., sinonim (s), Fl. Lorraine 3. 1844. , Orchis traunsteineri Saut., sinonim (s) , Orchis traunsteineri Saut. ex Rchb., bazionim (baz.), Rchb., Fl. Germ. Excurs. 1831.

Common names: Traunsteinerova kukavica (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.