Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Echinops sphaerocephalus L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Echinops (sikavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, sikavica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 814 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Echinops cirsiifolius (K. Koch) Grossh., sinonim (s), Grossh., Fl. Kavk. 4. 1934. , Echinops erevanensis Mulk., sinonim (s), Mulk. in Trudy Bot. Inst. Akad. Nauk Armjansk. SSR 8. 1950. , Echinops macedonicus Formánek, sinonim (s), Formánek in Verh. Naturf. Vereins Brünn 32. 1894. , Echinops multiflorus Lam., nomen illegitimum (n. illeg.), Lam., Fl. Franç. 2. 1779. , Echinops rochelianus var. cirsiifolius K. Koch, sinonim (s), K. Koch in Linnaea 24. 1851.

Common names: okruglasta sikavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, krugoglava sikavica (Hr), Šimić, F., 19807722, okruglasta sikavica (Hr), Domac, R., 19944, sikavica krugloglavka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.