Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Aconitum variegatum L. ssp. paniculatum (Arcang.) Greuter et Bourdet

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Ranunculaceae (zubnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žabnjaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, žabnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Aconitum (jedić (Hr), Nikolić, T., 201912707, jedić (Hr), Domac, R., 19944, klobučac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Wildenowia 19: 42 (1989)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Aconitum degenii Gáyer, sinonim (s), Magyar Bot. Lapok v. 123. 1906 , Aconitum paniculatum Lam., nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. Franç. (Lamarck) 3: 646. 1779

Common names: Degenov jedić (Hr), Nikolić, T., 201912707, klobučac metličasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, metličasti jedić (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.