Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Echium plantagineum L.

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Echium (lisičina (Hr), Nikolić, T., 201912707, lisičina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Mant. Pl. 202 (1771)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Echium lycopsis L., sinonim (s), L., Fl. Angl. 1754. , Echium maritimum Willd., sinonim (s), Willd., Sp. Pl. 1. 1798. , Echium murale Hill, sinonim (s), Hill, Brit. Herb. 1756. , Echium plantaginoides Roem. et Schult., sinonim (s), Syst. Veg. 4: 19. 1819 , Echium sennenii Pau, sinonim (s), Pau in Mem. Real Soc. Esp. Hist. Nat. 12. 1924. , Echium violaceum L. , sinonim (s), Mantissa Plantarum 1767

Common names: trputasta lisičina (Hr), Nikolić, T., 201912707, lisičina lopatasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružičasta lisičina (Hr), Šimić, F., 19807722, trputasta lisičina (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.