Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Echium vulgare L.

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Echium (lisičina (Hr), Nikolić, T., 201912707, lisičina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 139 (1755)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Echium argenteum Pau, sinonim (s), Not. Bot. Fl. Espan. i. (1887) 22. , Echium asturicum Lacaita, sinonim (s), Lacaita in Cavanillesia 1. 1928. , Echium lycopsis L., sinonim (s), L., Fl. Angl. 1754. , Echium vulgare ssp. asturicum (Lacaita) G. Klotz, sinonim (s), Wiss. Z. Martin-Luther-Univ. Halle-Wittenberg, Math.-Naturwiss. Reihe 11: 704. 1962 , Echium wierzbickii Reichenb., sinonim (s), Fl. Germ. Excurs.: 336. 1832

Common names: obična lisičina (Hr), Nikolić, T., 201912707, buražin divji (Hr), Šulek, B., 18791256, krastavac (Hr), Šulek, B., 18791256, lisičina (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, lisičina modra (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, lisičje uho (Hr), Šulek, B., 18791256, lisičji rep (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, obična lisičina (Hr), Domac, R., 19944, zimiglava (Hr), Šulek, B., 18791256, zmijinska glava (Hr), Šulek, B., 18791256, zmijozrnac (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.