Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Eleocharis palustris (L.) R. Br.

Order: Poales Small

Family: Cyperaceae (šiljevi (Hr), Horvatić, S., 19541819, šiljevice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Eleocharis (sitak (Hr), Nikolić, T., 201912707, jezernica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Prodr. 1: 80, 244 (1810)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Robert Brown

Synonyms: Eleocharis boissieri Podp., inclusive (incl.), Verh. K. K. Zool.-Bot. Ges. Wien 52: 677. 1902 , Eleocharis crassa Fischer et C. A. Meyer ex A. Becker, sinonim (s), Flora 41: 413, in obs. 1858 , Eleocharis gracilis Hayek, nomen illegitimum (n. illeg.), Sched. Fl. Stiriac. Exsicc. 19/20: 9 (no. 923) (1910) non R. Br. 1810 , Eleocharis uniglumis var. gracilis (Hayek) Mansf., sinonim (s), Verz. Farn- Blütenpfl. Deutsch. Reich.: 45 (1940) , Heleocharis palustris (L.) R. Br., sinonim (s) , Scirpus palustris L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: močvarni sitak (Hr), Nikolić, T., 201912707, botur (Hr), Šulek, B., 18791256, močvarna jezernica (Hr), Domac, R., 19944, sitnik (Hr), Šulek, B., 18791256, ševarika (Hr), Šulek, B., 18791256, vezljika (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.