Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Acorus calamus L.

Order: Acorales Mart.

Family: Acoraceae

Genus: Acorus (iđirot (Hr), Nikolić, T., 201912707, iđirot (Hr), Domac, R., 19944, vodeni kmin (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 324 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Acorus calamus var. vulgaris L., sinonim (s), Sp. Pl.: 324 (1753) , Calamus aromaticus Garsault, nomen invalidum (nom. inval.), Fig. Pl. Méd.: t. 40. 1764

Common names: mirisni iđirot (Hr), Nikolić, T., 201912707, babad (Hr), Šulek, B., 18791256, babji štapi (Hr), Šulek, B., 18791256, balad (Hr), Šulek, B., 18791256, čemin vodeni (Hr), Šulek, B., 18791256, iđirot (Hr), Šulek, B., 18791256, kalmus (Hr), Šulek, B., 18791256, komuš (Hr), Šulek, B., 18791256, korien mirisni (Hr), Šulek, B., 18791256, kulmiš (Hr), Šulek, B., 18791256, ljiljan žuti (Hr), Šulek, B., 18791256, mačic vodeni (Hr), Šulek, B., 18791256, mačić vodeni (Hr), Šulek, B., 18791256, manturin cvit (Hr), Šulek, B., 18791256, obični iđirot (Hr), Domac, R., 19944, sabljar (Hr), Šulek, B., 18791256, sabljica vodena (Hr), Šulek, B., 18791256, šaš mirisavi (Hr), Šulek, B., 18791256, šaš smrdući (Hr), Šulek, B., 18791256, trska mirišava (Hr), Šulek, B., 18791256, trstika mirisna (Hr), Šulek, B., 18791256, vodeni božur (Hr), Šulek, B., 18791256, zelje tatarsko (Hr), Šulek, B., 18791256, calamus (En), USDA, 20006883, flagroot (En), USDA, 20006883, myrtle flag (En), USDA, 20006883, sweet calamus (En), USDA, 20006883, sweet flag (En), USDA, 20006883, sweet sedge (En), Chevallier, A., 20017669, sweetroot (En), USDA, 20006883, calamís (Es), USDA, 20006883, cálamo aromático (Es), USDA, 20006883, acore calame (Fr), USDA, 20006883, acore odorant (Fr), USDA, 20006883, acore vrai (Fr), USDA, 20006883, calamo (It), USDA, 20006883

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.