Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Epilobium tetragonum L. ssp. tetragonum

Order: Myrtales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Onagraceae (pupaljice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Epilobium (vrbolika (Hr), Nikolić, T., 201912707, vrbolika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 348 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Epilobium adnatum Griseb., sinonim (s), Bot. Zeitung (Berlin) 10: 854 (1852) , Epilobium adnatum Griseb. s. str., sinonim (s) , Epilobium tetragonum L. s. str., sinonim (s), Sp. Pl.: 348 (1753)

Common names: prirasla vrbolika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.