Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Erigeron acris L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Erigeron (hudoljetnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, hudoljetnica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 863 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Erigeron acris var. racemosus Baumg., sinonim (s), Baumg., Enum. Stirp. Transsilv. 3. 1817. , Erigeron corymbosus Wallr., sinonim (s), Wallr., Erst. Beitr. Fl. Hercyn. 1840. , Erigeron crispulus Borbás, sinonim (s), Borbás, Balaton Tavának Partmellékének Növényföldr. 1900. , Erigeron orientalis Boiss., sinonim (s), Boiss., Diagn. Pl. Orient., ser. 2, 3. 1856. , Erigeron shepardii Post, sinonim (s), Post in Bull. Herb. Boissier 1. 1893.

Common names: kamenjarska hudoljetnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kamenjarska hudoljetnica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.