Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Erigeron annuus (L.) Desf.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Erigeron (hudoljetnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, hudoljetnica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Tabl. École Bot.: 102 (1804)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. René Louiche Desfontaines

Synonyms: Aster annuus L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Phalacroloma annuum (L.) Dumort., sinonim (s), Dumort., Florula Belg. 1827. , Stenactis annua (L.) Nees, sinonim (s), Gen. Sp. Aster.: 273 (1832) , Stenactis bellidiflora A. Braun, sinonim (s), Ind. Sem. Hort. Berol.: 10 (1859)

Common names: jednogodišnja hudoljetnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, jednogodišnja krasolika (Hr), Domac, R., 19944, krasolika (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.