Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Actaea spicata L.

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Ranunculaceae (zubnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žabnjaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, žabnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Actaea (habulica (Hr), Nikolić, T., 201912707, habulica (Hr), Domac, R., 19944, naliep (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 504 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Actaea corymbosa Stokes, sinonim (s), Bot. Mat. Med. iii. 176. 1812 , Actaea nigra (L.) P. Gaertn., B. Mey. et Scherb., sinonim (s), Oekonom.-Techn.- Fl. Wetterau 2: 265 (1800) , Actaea spicata var. nigra L., sinonim (s), Sp. Pl.: 504 (1753)

Common names: klasasta habulica (Hr), Nikolić, T., 201912707, crnuša (Hr), Grlić, Lj., 19845498, habulica (Hr), Grlić, Lj., 19845498, klasasta habulica (Hr), Nikolić, T., 19943276, naliep klasnasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, resnik (Hr), Grlić, Lj., 19845498, vučji korijen (Hr), Kušan, F., 19562137

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.