Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Adenophora liliifolia (L.) A. DC.

Order: Asterales Link

Family: Campanulaceae (zvončanice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zvončići (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Adenophora (žlijezdača (Hr), Nikolić, T., 201912707, žlijezdača (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Monogr. Campan. 358 (1830)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Alphonse Louis Pierre Pyramus de,Alphonse Louis Pierre Pyramus Candolle,de Candolle

Synonyms: Adenophora alpini (L.) Borbás, sinonim (s), Borbás in Magyar Bot. Lapok 3. 1904. , Adenophora setulosa Borbás, sinonim (s), Borbás, Geogr. Enum. Pl. Comit. Castriferrei. 1887. , Campanula liliifolia L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: mirisava žlijezdača (Hr), Nikolić, T., 201912707, mirisava žlijezdača (Hr), Domac, R., 19944, žlijezdača (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.