Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Adenostyles alpina (L.) Bluff et Fingerh.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Adenostyles (ljepika (Hr), Nikolić, T., 201912707, lepen (Hr), Horvatić, S., 19541819, liepika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ljepika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Comp. Fl. Germ. 2: 329 (1825)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Mathias Joseph Bluff3. Carl Anton Fingerhuth

Synonyms: Adenostyles calcarea Brügger, sinonim (s), Jahresber. Naturf. Ges. Graubündens 29: 100. 1886 , Adenostyles crassifolia A. Kern., sinonim (s), Sched. Fl. Exs. Austro-Hung. 5: 78. 1888 , Adenostyles glabra (Mill.) DC., sinonim (s), Prodr. 5: 203. 1836 , Adenostyles glabra (Mill.) DC. var. typica, inclusive (incl.) , Adenostyles viridis Cass., sinonim (s), Cuvier, Dict. Sci. Nat. 1, Suppl: 60. 1816 , Cacalia alpina L., sinonim (s), Sp. Pl.: 836 (1753) , Cacalia glabra Mill., sinonim (s), Gard. Dict., ed. 8: Cacalia No. 2. 1768

Common names: gola ljepika (Hr), Nikolić, T., 201912707, gola ljepika (Hr), Domac, R., 19944, podgrižena liepika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.