Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Erysimum cheiri (L.) Crantz

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Erysimum (šeboj (Hr), Nikolić, T., 201912707, šeboj (Hr), Domac, R., 19944, trizalj (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Class. Crucif. 116 (1769)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Heinrich Johann Nepomuk von Crantz

Synonyms: Cheiranthus cheiri L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Cheiri murale Samp., sinonim (s), Samp., Herb. Port. Ap. 1914. , Erysimum bocconi (All.) Pers., sinonim (s), Synopsis Plantarum 2: 200. 1806. , Erysimum elatum Pomel, sinonim (s), Nouv. Mat. Fl. Atl. 369, 1875 , Erysimum murale Desf., sinonim (s), 1: 129. 1804. , Erysimum pseudocheiri Boiss., sinonim (s), Boiss., Fl. Orient. 1. 1867. , Erysimum suffruticosum Spreng., sinonim (s), Spreng., Novi Provent. 1819.

Common names: žuti šeboj (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljubica žuta (Hr), Visiani, R., 18521686, rumanija žuta (Hr), Šulek, B., 18791256, šeboj (Hr), Domac, R., 19944, šeboj žuti (Hr), Hirc, D., 1905663, vihojla žuta (Hr), Šulek, B., 18791256, viola žuta (Hr), Visiani, R., 18521686

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.