Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Euclidium syriacum (L.) W. T. Aiton

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Euclidium (kljunak (Hr), Nikolić, T., 201912707, razvijuša (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Aiton, Hort. Kew. ed. 2, 4: 74 (1812)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. William Townsend Aiton

Synonyms: Anastatica syriaca L., sinonim (s), L., Sp. Pl., ed. 2. 1763. , Soria syriaca (L.) Desv., sinonim (s)

Common names: sirijski kljunak (Hr), Nikolić, T., 201912707, razvijuša (Hr), Horvatić, S., 19541819, razvijuša dlakava (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, sirijska razvijuša (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.