Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Euphorbia chamaesyce L.

Order: Malpighiales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Euphorbiaceae (mliečernice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, mlječike (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Euphorbia (mlječika (Hr), Nikolić, T., 201912707, mleč (Hr), Šulek, B., 18791256, mlič (Hr), Šulek, B., 18791256, mličac (Hr), Šulek, B., 18791256, mliče pasje (Hr), Šulek, B., 18791256, mličer (Hr), Šulek, B., 18791256, mličica bila (Hr), Šulek, B., 18791256, mlična (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieček (Hr), Šulek, B., 18791256, mliečić (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieko kačino (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieko kačje (Hr), Šulek, B., 18791256, mliječ (Hr), Haračić, A., 1894783, mliječak (Hr), Hirc, D., 1910668, mliko vučje (Hr), Šulek, B., 18791256, mlječer (Hr), Hirc, D., 1910668, mlječika (Hr), Domac, R., 19944, prištnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, rodinjak (Hr), Šulek, B., 18791256, srab (Hr), Haračić, A., 1894783, zmijinsko mlieko (Hr), Šulek, B., 18791256, zminsko mliko (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 455 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Anisophyllum chamaesyce (L.) Haw., sinonim (s), Haw., Syn. Pl. Succ. 1812. , Anisophyllum vaticanum Gand., nomen invalidum (nom. inval.), Fl. Eur. 20. 1890. , Chamaesyce canescens (L.) Prokh., sinonim (s), Consp. Syst. Tithymalus As. Med. 1933. , Chamaesyce canescens ssp. glabra (Roep.) Soják, sinonim (s), Cas. Nár. Mus., Odd. Prír. 140: 169. 1972 , Chamaesyce canescens ssp. massiliensis (DC.) Soják, sinonim (s), Cas. Nár. Mus., Odd. Prír. 140: 169. 1972 , Chamaesyce chamaesyce (L.) Hurus., nomen invalidum (nom. inval.), J. Fac. Sci. Univ. Tokyo, Sect. 3, Bot. 6. 1954. , Chamaesyce libassii (Lojac.) Giardina & Raimondo, sinonim (s), Bocconea 20. 2007. , Chamaesyce massiliensis (DC.) Galushko, sinonim (s), Novosti Sist. Vyssh. Rast. 11. 1974. , Chamaesyce vulgaris Prokh., sinonim (s), Trudy Kuibyshevsk. Bot. Sada 1. 1941. , Chamaesyce vulgaris ssp. massiliensis (DC.) Benedí & Orell, sinonim (s), Collect. Bot. (Barcelona) 21: 46. 1992 publ. 1993 , Ditritea rotundifolia Raf., sinonim (s), Raf., Sylva Tellur. 1838. , Euphorbia canescens L., sinonim (s), Sp. Pl. ed. 2. 1762. , Euphorbia chamaesyce var. canescens (L.) Boiss., sinonim (s), Prodr. 15(2). 1862. , Euphorbia chamaesyce var. glabra Roep., sinonim (s), Aug. Pyrami de Candolle Botanicon Gallicum 1828. , Euphorbia chamaesyce var. glabriuscula Lange, sinonim (s), Prodr. Fl. Hispan. 3. 1877. , Euphorbia chamaesyce var. massiliensis (DC.) Thell., sinonim (s), Syn. Mitteleur. Fl. 7. 1917. , Euphorbia chamaesyce var. pilosa Roep., sinonim (s), Aug. Pyrami de Candolle Botanicon Gallicum 1824. , Euphorbia libassii Lojac., sinonim (s), Lojac., Fl. Sicul. 2(2). 1907. , Euphorbia massiliensis DC., sinonim (s), Fl. Franç. 6. 1815. , Euphorbia perforata Tineo ex Lojac., nomen illegitimum (n. illeg.), Lojac., Fl. Sicul. 2(2). 1907. , Euphorbia pinnulosa Lojac., sinonim (s), Lojac., Fl. Sicul. 2(2). 1907. , Euphorbia prostrata Burch. ex Hemsl., nomen invalidum (nom. inval.), Rep. Challenger, Bot. 1(2). 1884. , Euphorbia vaticana Gand., sinonim (s), Nov. Consp. Fl. Eur. 1910. , Tithymalus chamaesyce (L.) Moench., sinonim (s), Methodus: 666. 1794 , Tithymalus nummularius Lam., sinonim (s), Fl. Franç. 3. 1779. , Xamesike palestina Raf., sinonim (s), Autik. Bot. 1840. , Xamesike vulgaris Raf., sinonim (s), Fl. Tellur. 4. 1838. , Xamesike xamobala Raf., sinonim (s), Fl. Tellur. 4. 1838.

Common names: patuljasta mlječika (Hr), Nikolić, T., 201912707, mliečer lednji (Hr), Šulek, B., 18791256, patuljasta mlječika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.