Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Euphorbia falcata L.

Order: Malpighiales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Euphorbiaceae (mliečernice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, mlječike (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Euphorbia (mlječika (Hr), Nikolić, T., 201912707, mleč (Hr), Šulek, B., 18791256, mlič (Hr), Šulek, B., 18791256, mličac (Hr), Šulek, B., 18791256, mliče pasje (Hr), Šulek, B., 18791256, mličer (Hr), Šulek, B., 18791256, mličica bila (Hr), Šulek, B., 18791256, mlična (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieček (Hr), Šulek, B., 18791256, mliečić (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieko kačino (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieko kačje (Hr), Šulek, B., 18791256, mliječ (Hr), Haračić, A., 1894783, mliječak (Hr), Hirc, D., 1910668, mliko vučje (Hr), Šulek, B., 18791256, mlječer (Hr), Hirc, D., 1910668, mlječika (Hr), Domac, R., 19944, prištnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, rodinjak (Hr), Šulek, B., 18791256, srab (Hr), Haračić, A., 1894783, zmijinsko mlieko (Hr), Šulek, B., 18791256, zminsko mliko (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 456 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Esula falcata (L.) Haw., sinonim (s), Haw., Syn. Pl. Succ. 1812. , Euphorbia acuminata Lam., inclusive (incl.), Encycl. 2: 426. 1788 , Euphorbia erythrosperma Kerner, sinonim (s), Oesterr. Bot. Z. 1867: 30 1867. , Euphorbia falcata var. genuina Maire, nomen invalidum (nom. inval.), Spicil. Rif. 1927. , Euphorbia obscura Lois., sinonim (s), J. Bot. (Desvaux) 2: 332. 1809 , Euphorbia sulcata Simk., sinonim (s) , Galarhoeus falcatus (L.) Prokh., sinonim (s), Trudy Kuibyshevsk. Bot. Sada 1. 1941. , Keraselma falcata (L.) Raf., sinonim (s), Fl. Tellur. 4. 1838. , Keraselma falcatum (L.) Raf., sinonim (s), Fl. Tellur. 4. 1838. , Tithymalus falcatus (L.) Klotzsch & Garcke, sinonim (s), Fl. N. Mitt.-Deutschland , ed. 4. 1858.

Common names: srpasta mlječika (Hr), Nikolić, T., 201912707, srpasta mlječika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.