Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Euphorbia epithymoides L.

Order: Malpighiales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Euphorbiaceae (mliečernice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, mlječike (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Euphorbia (mlječika (Hr), Nikolić, T., 201912707, mleč (Hr), Šulek, B., 18791256, mlič (Hr), Šulek, B., 18791256, mličac (Hr), Šulek, B., 18791256, mliče pasje (Hr), Šulek, B., 18791256, mličer (Hr), Šulek, B., 18791256, mličica bila (Hr), Šulek, B., 18791256, mlična (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieček (Hr), Šulek, B., 18791256, mliečić (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieko kačino (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieko kačje (Hr), Šulek, B., 18791256, mliječ (Hr), Haračić, A., 1894783, mliječak (Hr), Hirc, D., 1910668, mliko vučje (Hr), Šulek, B., 18791256, mlječer (Hr), Hirc, D., 1910668, mlječika (Hr), Domac, R., 19944, prištnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, rodinjak (Hr), Šulek, B., 18791256, srab (Hr), Haračić, A., 1894783, zmijinsko mlieko (Hr), Šulek, B., 18791256, zminsko mliko (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. ed. 2, 656 (1762)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Euphorbia epithymoides f. glabrescens Rostanski, sinonim (s), Fragm. Florist. Geobot. 22. 1976. , Euphorbia epithymoides var. jacquinii Fiori, sinonim (s), Fl. Italia 2. 1901. , Euphorbia epithymoides var. polychroma (A.Kern.) Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur. 649 1881. , Euphorbia fragifera Schur, nomen illegitimum (n. illeg.), Enum. Pl. Transsilv. 1866. , Euphorbia microsperma (Murb.) K. Malý, sinonim (s), Ann. Inst. Biol. Sarajevo 1(2). 1949. , Euphorbia polychroma f. denticulata Rohlena, sinonim (s), Sitzungsber. Königl. Böhm. Ges. Wiss., Math.-Naturwiss. Cl. 8. 1910 publ. 1911. , Euphorbia polychroma f. longifolia Beck, sinonim (s), Glasn. Zemaljsk. Muz. Bosni Hercegovini 32. 1920. , Euphorbia polychroma Kern., sinonim (s), Oesterr. Bot. Z. 25: 395 (1875) , Euphorbia polychroma ssp. microsperma (Murb.) Beck, sinonim (s), Glasn. Zemaljsk. Muz. Bosni Hercegovini 32: 89. 1920 , Euphorbia polychroma var. microsperma Murb., sinonim (s), Acta Univ. Lund. 27. 1891. , Euphorbia villosa Friv. ex Boiss., nomen illegitimum (n. illeg.), Prodr. 15(2). 1862. , Galarhoeus epithymoides (L.) Haw., sinonim (s), Haw., Syn. Pl. Succ. 1812. , Pythius epithymoides (L.) Raf., sinonim (s), Fl. Tellur. 4. 1838. , Tithymalus epithymoides (L.) Klotzsch & Garcke, sinonim (s), Abh. Königl. Akad. Wiss. Berlin 1859. 1860. , Tithymalus epithymoides var. microspermus (Murb.) Soják, sinonim (s), Cas. Nár. Mus., Odd. Prír. 140. 1972. , Tithymalus fragifer Klotzsch & Garcke, sinonim (s), Abh. Königl. Akad. Wiss. Berlin 1859. 1860.

Common names: višebojna mlječika (Hr), Nikolić, T., 201912707, kapus (Hr), Visiani, R., 18521686, višebojna mlječika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.