Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Euphorbia verrucosa L.

Order: Malpighiales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Euphorbiaceae (mliečernice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, mlječike (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Euphorbia (mlječika (Hr), Nikolić, T., 201912707, mleč (Hr), Šulek, B., 18791256, mlič (Hr), Šulek, B., 18791256, mličac (Hr), Šulek, B., 18791256, mliče pasje (Hr), Šulek, B., 18791256, mličer (Hr), Šulek, B., 18791256, mličica bila (Hr), Šulek, B., 18791256, mlična (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieček (Hr), Šulek, B., 18791256, mliečić (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieko kačino (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieko kačje (Hr), Šulek, B., 18791256, mliječ (Hr), Haračić, A., 1894783, mliječak (Hr), Hirc, D., 1910668, mliko vučje (Hr), Šulek, B., 18791256, mlječer (Hr), Hirc, D., 1910668, mlječika (Hr), Domac, R., 19944, prištnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, rodinjak (Hr), Šulek, B., 18791256, srab (Hr), Haračić, A., 1894783, zmijinsko mlieko (Hr), Šulek, B., 18791256, zminsko mliko (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 459 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Euphorbia brittingeri Opiz ex Samp., sinonim (s), Herb. Portug., Apend 2. 1914. , Euphorbia epithymoides var. verrucosa Fiori, sinonim (s), Fl. Italia 2. 1901. , Euphorbia ericetorum Zumagl., sinonim (s), Fl. Pedem. 2. 1860. , Euphorbia flavicoma ssp. brittingeri (Samp.) O. Bolós. et Vigo, sinonim (s), Butl. Inst. Catalana Hist. Nat., Secc. Bot. 38: 85. 1974 , Euphorbia flavicoma ssp. verrucosa (Fiori) Pignatti, sinonim (s), Giorn. Bot. Ital. 107: 220. 1973 , Euphorbia flavicoma ssp. verrucosa (L.) Breistr., nomen illegitimum (n. illeg.), Bull. Soc. Bot. France, Lett. Bot. 128: 69. 1981 , Euphorbia flavicoma var. velutina (Boiss.) Breistr., sinonim (s), Bull. Soc. Bot. France, Lett. Bot. 128. 1981. , Euphorbia verrucosa f. montana (Gaudin) Oudejans, sinonim (s), Collect. Bot. (Barcelona) 21. 1992 publ. 1993. , Euphorbia verrucosa f. velutina (Boiss.) Oudejans, sinonim (s), Collect. Bot. (Barcelona) 21. 1992 publ. 1993. , Euphorbia verrucosa f. viridis (Erdner) Oudejans, sinonim (s), Collect. Bot. (Barcelona) 21. 1992 publ. 1993. , Euphorbia verrucosa Lam., nomen illegitimum (n. illeg.), Lam., non L., Encycl. 2. 1788. , Euphorbia verrucosa var. montana Gaudin, sinonim (s), Fl. Helv. 3. 1828. , Euphorbia verrucosa var. velutina Boiss., sinonim (s), Prodr. 15(2). 1862. , Euphorbia verrucosa var. viridis Erdner, sinonim (s), Ber. Naturwiss. Vereins Schwaben Neuburg 39-40. 1911. , Galarhoeus verrucosus (L.) Haw., sinonim (s), Haw., Syn. Pl. Succ. 1812. , Tithymalus brittingeri (Opiz ex Samp.) Holub, sinonim (s), Preslia 42. 1970. , Tithymalus ericetorum (Zumagl.) Soják, sinonim (s), Cas. Nár. Mus., Odd. Prír. 149. 1980 publ. 1981. , Tithymalus flavicomus ssp. brittingeri (Opiz ex Samp.) Soják, sinonim (s), Cas. Nár. Mus., Odd. Prír. 148: 79. 1979 publ. 1980 , Tithymalus verrucosus (L.) Hill, sinonim (s), Hort. Kew. 1768.

Common names: bradavičasta mlječika (Hr), Nikolić, T., 201912707, bradavičasta mlječika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.