Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Aetheorhiza bulbosa (L.) Cass.

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Aetheorhiza (runjavica (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Dict. Sci. Nat. 48: 426 (1827)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Alexandre Henri Gabriel de,Alexandre Henri Gabriel Cassini,de Cassini

Synonyms: Crepis bulbosa (L.) Tausch, sinonim (s), Flora 11, Ergänzungsbl. 1: 78. 1828 , Hieracium bulbosum Waldst., sinonim (s) , Hieracium stoloniferum Viv., sinonim (s), Fl. Ital. Fragm. 17. t. 20. 1808 , Prenanthes bulbosa ssp. bulbosa DC., sinonim (s) , Sonchus bulbosus (L.) N. Kilian & Greuter, sinonim (s), Willdenowia 33: 237. 2003 , Taraxacum bulbosum Rchb., sinonim (s)

Common names: lukovičasta runjavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, lukovičasti dimak (Hr), Domac, R., 19944, runjava trava (Hr), Šulek, B., 18791256, runjavica (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.