Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Festuca ovina L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Festuca (vlasulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, vlasulja (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 73 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Avena ovina (L.) Salisb., sinonim (s), Prodr. Stirp.: 22 (1796) , Bromus ovinus (L.) Scop., sinonim (s), Fl. Carniol., ed. 2, 1: 77 (1771) , Festuca duriuscula L. , sinonim (s), Sp. Pl. 74. 1753 , Festuca ovina L. var. duriuscula ( L. ) Macloskie, sinonim (s), Rep. Princeton Univ. Exp. Patagonia, Botany 8: 237. 1904 , Festuca ovina L. var. duriuscula ( L. ) Rosenv. , sinonim (s), Meddel. Gronland 3: 735. 1892 , Festuca ovina var. vulgaris W. D. J. Koch, sinonim (s), Syn. Fl. Germ. Helv.: 812 (1837) , Festuca vulgaris (W. D. J. Koch) Hayek, sinonim (s), Denkschr. Kaiserl. Akad. Wiss., Math.-Naturwiss. Kl. 94: 208 (1918)

Common names: obična vlasulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, obična vlasulja (Hr), Domac, R., 19944, slamica (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.