Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Elymus caninus (L.) L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Elymus (pirika (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Fl. Suec. ed. 2, 39 (1755)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Agropyron biflorum (Brign.) Schult., sinonim (s), Syst. Veg. (ed. 15 bis) 2: 760, 1817 , Agropyron caninum (L.) P. Beauv., sinonim (s), P. Beauv., Ess. Agrostogr. 1812. , Agropyron caninum ssp. biflorum (Brign.) Arcang., sinonim (s), Comp. Fl. Ital. 1: 801. 1882 , Agropyron donianum F. B. White, sinonim (s), F. B. White in Scott. Naturalist (Perth) 10. 1890. , Brachypodium caninum (L.) Lindm., sinonim (s), Svensk Fanerogamflora 104. 1918. , Goulardia canina (L.) Husn., sinonim (s), Husn., Graminées. 1899. , Roegneria behmii Melderis, sinonim (s), Melderis in Bot. Not. 1953. 1953. , Roegneria canina (L.) Nevski, sinonim (s), Nevski in Komarov, Fl. URSS 2. 1934. , Roegneria doniana (F. B. White) Melderis, sinonim (s), Melderis in Svensk Bot. Tidskr. 44. 1950. , Triticum biflorum Brign., sinonim (s), Fasc. Rar. Pl.: 18 (1810) , Triticum caninum L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Triticum rupestre Link, sinonim (s), Link, Enum. Hort. Berol. Alt. 1. 1821.

Common names: pasja pirika (Hr), Nikolić, T., 201912707, pasja pirika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.