Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Filaginella uliginosa (L.) Opiz

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Filaginella (bjelolistić (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Abh. Böhm. Ges. Wiss. ser. 5, 8 (Sitzungsber. Sect.): 52 (1854)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Philipp(Filip) Maximilian Opiz

Synonyms: Gnaphalium uliginosum L., sinonim (s), Sp. Pl.: 856. 1753

Common names: močvarni bjelolistić (Hr), Nikolić, T., 201912707, grančikasta runolistka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, močvarna smilika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.