Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Filipendula vulgaris Moench

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Filipendula (končara (Hr), Nikolić, T., 201912707, končara (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Meth. 663 (1794)

Taxon author(s) 1. Conrad Moench

Synonyms: Filipendula hexapetala Gilib., sinonim (s), Fl. Lith. Inch. 2: 237 (1782) , Filipendula hexapetala Kostel, sinonim (s) , Filipendula pubescens (DC.) Fourr., sinonim (s), Fourr. in Ann. Soc. Linn. Lyon, n. S. 16. 1868. , Spiraea filipendula L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Spiraea gigantea Gand., sinonim (s), Gand. in Rad Jugoslav. Akad. Znan. 66. 1883. , Spiraea noeana Gand., sinonim (s), Gand. in Rad Jugoslav. Akad. Znan. 66. 1883. , Spiraea pubescens DC., sinonim (s), DC., Fl. Franç. 6. 1815. , Spiraea tuberosa Salisb., nomen illegitimum (n. illeg.), Salisb., Prodr. Stirp. Chap. Allerton. 1796. , Spiraea vulgaris (Moench) Gray, nomen illegitimum (n. illeg.), Gray, Nat. Arr. Brit. Pl. 2. 1821. , Spirea filipendula L., sinonim (s) , Ulmaria filipendula (L.) Hill, sinonim (s), Hill, Hort. Kew. 1768.

Common names: gomoljasta končara (Hr), Domac, R., 19944, grizica (Hr), Šulek, B., 18791256, griželj (Hr), Šulek, B., 18791256, kamender crljeni (Hr), Šulek, B., 18791256, končara (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, kripelj (Hr), Šulek, B., 18791256, liandra ljetna (Hr), Šulek, B., 18791256, paprat mali od rane (Hr), Šulek, B., 18791256, pripelj (Hr), Šulek, B., 18791256, ruta pasja (Hr), Šulek, B., 18791256, suručica končara (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zelje gripelj (Hr), Šulek, B., 18791256, zelje kiselo (Hr), Šulek, B., 18791256, zelje od željuda (Hr), Šulek, B., 18791256, zelje željudovo (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.