Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Fraxinus excelsior L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Oleaceae (masline (Hr), Horvatić, S., 19541819, maslinjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Fraxinus (jasen (Hr), Nikolić, T., 201912707, jasen (Hr), Domac, R., 19944, jesen (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 1057 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Fraxinus excelsior var. pendula-variegata de Vos, sinonim (s), Handb. Boom. Heest., ed. 2. 1887.

Common names: bijeli jasen (Hr), Nikolić, T., 201912707, bieli jasen (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, bijeli jasen (Hr), Domac, R., 19944, gorski jasen (Hr), Pahlow, M., 19897748, jasen poljski (Hr), Visiani, R., 18521686, Gewöhnliche Esche (De), Anonymus, 19847744, frěne (Fr), Anonymus, 19847744

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.