Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Fraxinus ornus L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Oleaceae (masline (Hr), Horvatić, S., 19541819, maslinjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Fraxinus (jasen (Hr), Nikolić, T., 201912707, jasen (Hr), Domac, R., 19944, jesen (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 1057 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Fraxinus rotundifolia auct. non Mill. 1768, sinonim (s) , Ornus europaea Pers., sinonim (s) , Ornus ornus (L.) H. Karst., nomen invalidum (nom. inval.), Deut. Fl. 1883.

Common names: crni jasen (Hr), Nikolić, T., 201912707, crni jasen (Hr), Domac, R., 19944, jasen (Hr), Visiani, R., 18521686, jasen gorski (Hr), Šulek, B., 18791256, jasen žimor (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, mali jasen (Hr), Pahlow, M., 19897748, primorski jasen (Hr), Pahlow, M., 19897748, trn veliki (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.