Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Fritillaria meleagris L.

Order: Liliales Perleb

Family: Liliaceae (lierovnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, lukovi (Hr), Horvatić, S., 19541819, ljiljani (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Fritillaria (kockavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kockavica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 304 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Lilium meleagris (L.) E. H. L. Krause, sinonim (s), Deutschl. Fl., ed. 2, 1. 1906.

Common names: obična kockavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kockavica (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, logorica (Hr), Kušan, F., 19562137, močvarni tulipan (Hr), Šugar, I., 19941985, obična kockavica (Hr), Šugar, I., 19941985, prava kockavica (Hr), Domac, R., 19944, snakeshead lily (En), Grey-Wilson, C.; Blamey, M., 19957399, močvirska logarica (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.