Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Fumaria officinalis L.

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Fumariaceae (dimarice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, dimnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Fumaria (dimnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, dimarka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, dimnjača (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 700 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Fumaria officinalis agg., sinonim (s) , Fumaria officinalis L. f. floribunda Koch., inclusive (incl.) , Fumaria tenuiflora (Fr.) Fr., sinonim (s), Fr. in Bot. Not. 1857. 1857.

Common names: ljekovita dimnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, dim zemaljski (Hr), Šulek, B., 18791256, dimarka crvena (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, dimica (Hr), Šulek, B., 18791256, dimljača (Hr), Visiani, R., 18521686, dimnjača (Hr), Šulek, B., 18791256, dimnjača (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, dimnjavica (Hr), Šulek, B., 18791256, koromačić (Hr), Haračić, A., 1894783, krfulica mačja (Hr), Šulek, B., 18791256, ljekovita dimnjača (Hr), Domac, R., 19944, markva (Hr), Visiani, R., 18521686, pelin morski (Hr), 18471006, pelinac (Hr), Šulek, B., 18791256, pelinak mali (Hr), Šulek, B., 18791256, rosica (Hr), Šulek, B., 18791256, rosnica (Hr), Visiani, R., 18521686, rosopast (Hr), Visiani, R., 18521686, rosulja (Hr), Šulek, B., 18791256, runjavac (Hr), Šulek, B., 18791256, rusnica (Hr), Šulek, B., 18791256, rusno zelje (Hr), Šulek, B., 18791256, trava rosna (Hr), Visiani, R., 18521686, zelje rosno (Hr), Visiani, R., 18521686

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.