Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Galium verum L.

Order: Gentianales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Rubiaceae (bročine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, broćevi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Galium (broćika (Hr), Nikolić, T., 201912707, bročika (Hr), Horvatić, S., 19541819, broć (Hr), Hirc, D., 1909669, broćika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 107 (1755)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Galium minutum L., pro-parte sinonim (pp.), Species Plantarum 106. 1753. , Galium verum ssp. verum, sinonim (s)

Common names: prava broćika (Hr), Nikolić, T., 201912707, banjščak (Hr), Šulek, B., 18791256, Gospin prostirač (Hr), Šulek, B., 18791256, Gospina stelja (Hr), Šulek, B., 18791256, ivanjsko cveće (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, ivanjsko cvijeće (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, otrov bušni (Hr), Šulek, B., 18791256, prava broćika (Hr), Domac, R., 19944, rutavica (Hr), Šulek, B., 18791256, sirište (Hr), Šulek, B., 18791256, sirištica (Hr), Šulek, B., 18791256, slipavka (Hr), Šulek, B., 18791256, trava Ivanova (Hr), Šulek, B., 18791256, žuta livadna broćika (Hr), Pahlow, M., 19897748

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.