Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Gaudinia fragilis (L.) P. Beauv.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Gaudinia (osmigača (Hr), Nikolić, T., 201912707, osmigača (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Agrost. 95, 164 (1812)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Ambroise Marie François Joseph,Ambroise Marie François Joseph Palisot de,Ambroise Marie François Joseph Palisot de Beauvois,Beauvois,de Beauvois

Synonyms: Avena fragilis L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 80 (1753) , Gaudinia filiformis Albert, sinonim (s), Albert in Scrin. Fl. Select. 6. 1887. , Meringurus africanus Murb., sinonim (s), Murb. in Act. Univ. Lund. 1900.

Common names: lomljiva osmigača (Hr), Nikolić, T., 201912707, lomljiva osmigača (Hr), Domac, R., 19944, osmigača (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.