Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Genista germanica L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Genista (žutilovka (Hr), Nikolić, T., 201912707, kozjica (Hr), Šulek, B., 18791256, žutica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žutilica (Hr), Hirc, D., 1912673, žutilovka (Hr), Domac, R., 19944, Ginster (De), Anonymus, 19847744, broom (En), Anonymus, 19847744, greenwood (En), Anonymus, 19847744, genět (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Sp. Pl. 710 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Genista heterocantha Schloss. et Vuk., sinonim (s), Syll. Fl. Croat. 125. , Genista spinosa Gilib., sinonim (s), Flora Lituanica Inchoata 2: 80. 1781 (1782). , Voglera germanica (L.) Fourr., sinonim (s), Annales de la Société Linnéenne de Lyon, sér. 2, 17: 195. 1869. , Voglera spinosa P. Gaertn., B. Mey et Scherb., nomen illegitimum (n. illeg.), Oekonom.-Techn. Fl. Wetterau 2: 500 (1800)

Common names: germanska žutilovka (Hr), Nikolić, T., 201912707, bodljikava žutica (Hr), Šimić, F., 19807722, germanska žutilovka (Hr), Domac, R., 19944, kopusta (Hr), Šulek, B., 18791256, mačaha (Hr), Šulek, B., 18791256, roža zlatna (Hr), Šulek, B., 18791256, žutica bodljiva (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.