Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Genista pilosa L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Genista (žutilovka (Hr), Nikolić, T., 201912707, kozjica (Hr), Šulek, B., 18791256, žutica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žutilica (Hr), Hirc, D., 1912673, žutilovka (Hr), Domac, R., 19944, Ginster (De), Anonymus, 19847744, broom (En), Anonymus, 19847744, greenwood (En), Anonymus, 19847744, genět (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Sp. Pl. 710 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Genista pilosa var. silvestris Boenn., sinonim (s) , Genista repens Lam., sinonim (s), Flore Françoise 2: 618. 1778 (1779). , Genistoides tuberculata Moench, sinonim (s), Methodus 133. 1794. , Spartium pilosum (L.) Roth, sinonim (s), Tent. Fl. Germ. 1: 303. , Telinaria pilosa (L.) C. Presl, sinonim (s), Botanische Bemerkungen 136.

Common names: dlakava žutilovka (Hr), Nikolić, T., 201912707, dlakava žutilovka (Hr), Domac, R., 19944, žutica dlakava (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.