Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Genista monspessulana (L.) L. A. S. Johnson

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Genista (žutilovka (Hr), Nikolić, T., 201912707, kozjica (Hr), Šulek, B., 18791256, žutica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žutilica (Hr), Hirc, D., 1912673, žutilovka (Hr), Domac, R., 19944, Ginster (De), Anonymus, 19847744, broom (En), Anonymus, 19847744, greenwood (En), Anonymus, 19847744, genět (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Contr. New S. Wales Natl. Herb. 3: 98 (1962)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Lawrence Alexander Sidney Johnson

Synonyms: Cytisus candicans (L.) Lam. 1786. non Lam. 1779., sinonim (s), Lam. & Poir., Encycl. 2: 248. 1786 , Cytisus kunzeanus Willk., sinonim (s), Willk. in Willk. & Lange, Prodr. Fl. Hispan. 3. 1877. , Cytisus monspessulanus L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Cytisus syriacus Boiss. et Blanche in Boiss., sinonim (s) , Genista candicans L., sinonim (s), L., Cent. Pl. I 1. 1755. , Teline monspessulana (L.) C. Koch, sinonim (s), Dendrologie 1: 30. 1869

Common names: montpelierska žutilovka (Hr), Nikolić, T., 201912707, zanovet bielasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.