Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Gentiana lutea L.

Order: Gentianales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Gentianaceae (sirištare (Hr), Horvatić, S., 19541819, vladisaonice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vladisnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Gentiana (srčanik (Hr), Nikolić, T., 201912707, čvić (Hr), Šulek, B., 18791256, korenak gorki (Hr), Šulek, B., 18791256, sirištara (Hr), Domac, R., 19944, srčanik (Hr), Domac, R., 19944, vladisavka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 227 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Gentiana lutea ssp. aurantiaca M. Laínz, sinonim (s), Mis. Contrib Conocim. Fl. Asturias: 61. 1982

Common names: žuti srčanik (Hr), Nikolić, T., 201912707, cvić (Hr), Šulek, B., 18791256, gorčica (Hr), Šulek, B., 18791256, goreč (Hr), Šulek, B., 18791256, košutje uho (Hr), Hirc, D., 1910668, lincura (Hr), Lakušić, R., 19826043, linčjura (Hr), 18471006, rafet (Hr), Šulek, B., 18791256, sarčenik (Hr), 18471006, srčanik (Hr), Šulek, B., 18791256, srčenik (Hr), Hirc, D., 1910668, srčenika (Hr), Šulek, B., 18791256, srčenjak (Hr), Šulek, B., 18791256, sviščak (Hr), Šulek, B., 18791256, zelje od srca (Hr), Šulek, B., 18791256, žuta sirištara (Hr), Domac, R., 19944, žuta vladisavka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žuti srčanik (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.