Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Gentianella ciliata (L.) Borkh.

Order: Gentianales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Gentianaceae (sirištare (Hr), Horvatić, S., 19541819, vladisaonice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vladisnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Gentianella (vladisavka (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Arch. Bot. (Römer) 1, 1: 29 (1796)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Moritz (Moriz) Balthasar,Moritz (Moriz) Balthasar Borkhausen,Borckhausen

Synonyms: Gentiana ciliata L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Gentianopsis ciliata (L.) Ma, sinonim (s), Acta Phytotax. Sin. 1: 15 (1951) , Hippion ciliatum (L.) F. W. Schmidt, sinonim (s), Arch. Bot. (Leipzig) 1(1): 11 (1796)

Common names: trepavasta vladisavka (Hr), Nikolić, T., 201912707, trepavasta vladisavka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, trepavičavi srčanik (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.