Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Gentianella crispata (Vis.) Holub

Order: Gentianales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Gentianaceae (sirištare (Hr), Horvatić, S., 19541819, vladisaonice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vladisnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Gentianella (vladisavka (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Folia Geobot. Phytotax. (Praha) 2: 117 (1967)

Taxon author(s) 1. Roberto de,Roberto Visiani,de Visiani2. Josef Ludwig Holub

Synonyms: Gentiana amblyphylla Borbás, sinonim (s), Borbás in Term. Közl. 28. 1896. , Gentiana crispata Vis., sinonim (s), Vis. in Flora 13. 1830. , Gentianella crispata ssp. amblyphylla (Borbás) Holub, sinonim (s), Folia Geobot. Phytotax. Bohemoslov. 2: 119. 1967 , Gentianella crispata ssp. autumnalis (Pevalek) Holub, sinonim (s), Folia Geobot. Phytotax. Bohemoslov. 2: 119. 1967

Common names: kudrava vladisavka (Hr), Nikolić, T., 201912707, gorčica (Hr), Lakušić, R., 19826043, kovrčavi srčanik (Hr), Domac, R., 19944, kudrava vladisavka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.