Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Geranium phaeum L.

Order: Geraniales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Geraniaceae (iglice (Hr), Horvatić, S., 19541819, ždralovnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ždrielovnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Geranium (iglica (Hr), Nikolić, T., 201912707, iglica (Hr), Domac, R., 19944, iglica pastirska (Hr), Šulek, B., 18791256, kljun leleka (Hr), Šulek, B., 18791256, kljun štroka (Hr), Šulek, B., 18791256, ždralica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žeravski vrat (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 681 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Geranium fuscum L., sinonim (s), L., Mant. Pl. 97. 1767. , Geranium hungaricum Wiesb., nomen invalidum (nom. inval.), Conspectul Florei Romaniei 135. 1898. , Geranium lividum L'Hér., sinonim (s), L'Hér. in Aiton, Hort. Kew. 2. 1789. , Geranium montanum Bubani (non O. Müll.), sinonim (s), Fl. Pyren. 3: 307. 1901 , Geranium montanum O. Müll., sinonim (s), O. Müll. in Nova Acta Phys.-Med. Acad. Caes. Leop.-Carol. Nat. Cur. 4. 1770. , Geranium patulum Vill., sinonim (s), Vill., Hist. Pl. Dauphiné 1. 1786. , Geranium phaeum ssp. austriacum Hayek, sinonim (s), Fl. Steiermark 1: 628. 1909 , Geranium phaeum ssp. lividum (L'Hér.) Hayek, sinonim (s), Fl. Steiermark 1: 628. 1909 , Geranium phaeum var. lividum (L'Hér.) W. D. J. Koch, inclusive (incl.), W. D. J. Koch, Syn. Fl. Germ. Helv. 1835. , Geranium planipetalum Chaix, sinonim (s), Chaix, Pl. Vapinc. 1785. , Geranium subcoeruleum Schleich., sinonim (s), Schleich., Cat. Pl. Helv. 1800.

Common names: smeđa iglica (Hr), Nikolić, T., 201912707, iglica crvena (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, smeđa iglica (Hr), Domac, R., 19944, vilino oko (Hr), Šimić, F., 19807722, zdravinjak (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, ždralica ljagasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.