Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Geranium pratense L.

Order: Geraniales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Geraniaceae (iglice (Hr), Horvatić, S., 19541819, ždralovnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ždrielovnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Geranium (iglica (Hr), Nikolić, T., 201912707, iglica (Hr), Domac, R., 19944, iglica pastirska (Hr), Šulek, B., 18791256, kljun leleka (Hr), Šulek, B., 18791256, kljun štroka (Hr), Šulek, B., 18791256, ždralica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žeravski vrat (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 681 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Geranium acknerianum Schur, sinonim (s), Schur, Enum. Pl. Transsilv. 1866. , Geranium alpinum Kanitz (non Burm. f.), sinonim (s), Verh. K. K. Zool.-Bot. Ges. Wien 13: 531. 1863 , Geranium batrachioides Cav., sinonim (s), Cav., Diss. 1787. , Geranium caeruleum Gilib., nomen invalidum (nom. inval.), Flora Lituanica Inchoata 2: 174. 1782. , Geranium finitimum Woronow, sinonim (s), Woronow in Kuznetsov & al., Fl. Cauc. Crit. 3(7). 1908. , Geranium kemulariae Kharadze, sinonim (s), Kharadze in Grossheim, Fl. Kavk., ed. 2, 6. 1962. , Geranium mariae Sennen, sinonim (s), Sennen, Diagn. Nouv. Pl. Espagne Maroc. 1928. , Geranium napellifolium Schur, sinonim (s), Schur, Enum. Pl. Transsilv. 1866. , Geranium neapolitanum Nyman, sinonim (s), Nyman, Consp. Fl. Eur. Suppl. 1. 1884. , Geranium pratense ssp. finitimum (Woronow) R. Knuth, sinonim (s), Engler, Pflanzenr. 53: 129. 1912 , Geranium rovirae Sennen, sinonim (s), Sennen, Pl. Espagne 1926. 1927. , Geranium sylvaticum ssp. batrachioides (Cav.) Pers., sinonim (s), Syn. Pl. 2: 235. 1806 , Geranium valdepilosum Schur, sinonim (s), Schur, Enum. Pl. Transsilv. 1866. , Geranium variegatum Steud. (non L. f.), sinonim (s), Nomencl. Bot., ed. 2, 1: 680. 1840

Common names: livadna iglica (Hr), Nikolić, T., 201912707, dolinska iglica (Hr), Domac, R., 19944, livadna iglica (Hr), Šimić, F., 19807722, ždralica zavinuta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.