Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Glaucium flavum Crantz

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Papaveraceae (makovi (Hr), Horvatić, S., 19541819, makovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Glaucium (makovica (Hr), Nikolić, T., 201912707, makovica (Hr), Domac, R., 19944, rožinac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Stirp. Austr. 2: 133 (1763)

Taxon author(s) 1. Heinrich Johann Nepomuk von Crantz

Synonyms: Chelidonium glaucium L., sinonim (s) , Glaucium fulvum Sm., sinonim (s), Sm., Exot. Bot. 1. 1805. , Glaucium luteum Scop., sinonim (s), Scop., Fl. Carniol., ed. 2, 1. 1771. , Glaucium serpieri Heldr., sinonim (s), Heldr. in Gartenflora 22. 1873.

Common names: primorska makovica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kostenjača (Hr), Šulek, B., 18791256, mak morski (Hr), Šulek, B., 18791256, mak polemorski (Hr), Visiani, R., 18521686, mak rogati (Hr), Šulek, B., 18791256, makalj rogati (Hr), Šulek, B., 18791256, makovica morska (Hr), Hirc, D., 1910670, morska makovica (Hr), Horvatić, S., 19541819, primorska makovica (Hr), Domac, R., 19944, rosopast morski (Hr), Šulek, B., 18791256, rusopas morski (Hr), Šulek, B., 18791256, žuta pukavica (Hr), Hodak, N., 1957297, horned-poppy (En), USDA, 20006883, sea-poppy (En), USDA, 20006883, rumena ceduljka (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.