Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Helleborus niger L.

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Ranunculaceae (zubnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žabnjaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, žabnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Helleborus (kukurijek (Hr), Nikolić, T., 201912707, kokošji sliep (Hr), Šulek, B., 18791256, kukurijek (Hr), Domac, R., 19944, kukurik (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kuri cvit (Hr), Šulek, B., 18791256, kurje oko (Hr), Šulek, B., 18791256, kurosliep (Hr), Šulek, B., 18791256, lučec (Hr), Šulek, B., 18791256, lučenika (Hr), Šulek, B., 18791256, podriemuh (Hr), Šulek, B., 18791256, podrimuh (Hr), Šulek, B., 18791256, prlj (Hr), Šulek, B., 18791256, prlje (Hr), Šulek, B., 18791256, prpriš (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 558 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Helleborus grandiflorus Salisb., sinonim (s), Prodr. Stirp. Chap. Allerton 374. 1796 [Nov-Dec 1796]

Common names: crni kukurijek (Hr), Nikolić, T., 201912707, alon (Hr), Šulek, B., 18791256, božićnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, crni kukurijek (Hr), Domac, R., 19944, crnoglavac (Hr), Šulek, B., 18791256, čemerčica (Hr), Šulek, B., 18791256, kukuriek (Hr), Šulek, B., 18791256, kukurik crnokorieni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kukuviek (Hr), Šulek, B., 18791256, pop-i-gača (Hr), Šulek, B., 18791256, popova gaća (Hr), Šulek, B., 18791256, purić (Hr), Šulek, B., 18791256, sprež (Hr), Šulek, B., 18791256, sprež crni (Hr), Šulek, B., 18791256, sprž (Hr), Šulek, B., 18791256, talog (Hr), Šulek, B., 18791256, talov (Hr), Šulek, B., 18791256, talova trava (Hr), Šulek, B., 18791256, talun (Hr), Šulek, B., 18791256, zdravac (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.