Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Heracleum sphondylium L. ssp. pyrenaicum (Lam.) Bonnier et Layens

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Heracleum (šapika (Hr), Nikolić, T., 201912707, popanak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šapika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Fr. 128 (1894)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Heracleum pollinianum Bertol., sinonim (s), Bertol., Fl. Ital. 3. 1838. , Heracleum pyrenaicum Lam., sinonim (s), Lam., Encycl. 1. 1785. , Heracleum pyrenaicum ssp. pollinianum (Bertol.) Pedrotti & Pignatti, sinonim (s), Giorn. Bot. Ital. 116(1-2): 94. 1982 , Heracleum sphondylium ssp. montanum auct. p. p. non (Schleicher ex Gaudin) Briq., sinonim (s)

Common names: hrapava šapika (Hr), Nikolić, T., 201912707, hrapava šapika (Hr), Domac, R., 19944, šapica (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.