Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Herminium monorchis (L.) R. Br.

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Herminium (grban (Hr), Nikolić, T., 201912707, mačje uho (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in W. T. Aiton, Hort. Kew. ed. 2 (5): 191 (1813)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Robert Brown

Synonyms: Arachnites monorchis Hoffm., sinonim (s), Deutschl. Fl., ed. 2, 2: 179. 1804 , Epipactis monorchis (L.) F. W. Schmidt, sinonim (s), Samml. Phys.-Ökon. Aufs. 1. 1795. , Herminium alaschanicum var. tanguticum Maxim., sinonim (s), Bull. Acad. Imp. Sci. Saint-Pétersbourg , III, 31. 1887. , Herminium clandestinum Gren. et Godr., sinonim (s), Fl. France 3: 299. 1855 , Herminium monorchis R. Br., sinonim (s), Aiton, Hortus Kew. 5: 191. 1813 , Herminium tanguticum (Maxim.) Rolfe, sinonim (s), J. Linn. Soc., Bot. 36. 1903. , Monorchis herminium O. Schwarz, sinonim (s), Mitt. Thüring. Bot. Ges. 1. 1949. , Ophrys herminium Gren., sinonim (s), Fl. France 3. 1855. , Ophrys monorchis L., bazionim (baz.), Nyman], Sp. Pl. 1753. , Ophrys triorchis St.-Lag., sinonim (s), Étude Fl., ed. 8, 2. 1889. , Orchis herminium Gren., sinonim (s), Fl. France 3. 1855. , Orchis monorchis (L.) Crantz, sinonim (s), Stirp. Austr. Fasc., ed. 2, 6. 1769. , Orchis monorchis All., sinonim (s) , Satyrium monorchis Pers., sinonim (s), Syn. Pl. 2: 507. 1807

Common names: vrećasti grban (Hr), Nikolić, T., 201912707, vrećasto mačje uho (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.