Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Hesperis sylvestris Crantz

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Hesperis (večernjica (Hr), Nikolić, T., 201912707, večernica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Stirp. Austr. 1: 34 (1762)

Taxon author(s) 1. Heinrich Johann Nepomuk von Crantz

Synonyms: Hesperis runcinata Waldst. et Kit., sinonim (s), Descriptiones et Icones Plantarum Rariorum Hungariae 2: 220, tab. 200. 1805.

Common names: šumska večernjica (Hr), Nikolić, T., 201912707, šumska večernica (Hr), Domac, R., 19944, večernica lirastolistna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.